CALL ЦЕНТАР за ONLINE НАРАЧКИ: 02 5 11 00 11
Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  Vacuum Cleaners

  View as Grid List
  Sort by
  Display per page

  HOME electronics Чистач на пареа SM-13001R

  €45.48 €65.04
  Home Electronics чистачот на пареа наменет е за одржување на различните видови подови, теписи, тапацирани подлоги, душеци, стаклени површини, како и гардероби и детски играчки. Ги елиминира сите видови бактерии, паразити и тврдокорни наслаги без користење на хемиски средства, аи во зависност од потребите, моќта на уредот се подесува дури на четири нивоа. Тврдокорните наслаги на каменец и маснотија лесно ќе ги отстраните со помош на најлонските и метални четки, а за чистење на подовите имаме обезбедено и две микрофибер крпи. Со ергономската дршка која се приспособува по висина и дури 11 работни додатоци, чистењето веќе никогаш нема да ви паѓа тешко.

  HOME electronics Правосмукалка VC-18002 (R / BK / DB / BL)

  €42.22 €56.89
  Со Home Electronics правосмукалката добивате една платненаи две хартиени кеси, но и многу повеќе, бидејќи некои од предностите на овој уред се cyclon филтерот за собирање на покрупните нечистотии, индикатор кој укажува на замена на кесите и цревото кое се врти за 360ᵒ. Моторот од 1800W дизајниран е да стартува полека, со soft старт систем кој на тој начин го чува и го продолжува неговиот век на траење. Гумираните тркала се безбедни за сите видови подови, а разните додатоци и подесувања значително ќе ви ја олесната работата. HEPA филтерот ја задржува прашината на издувната страна, чувајќи ја чистотата на воздухот.

  ПАКЕТ HOME electronics Правосмукалка VC-18002 (BL) и Сецко CH-3001W

  €58.52 €78.08
  ПАКЕТ HOME electronics Правосмукалка VC-18002 (BL) и Сецко CH-3001W

  HOME electronics Правосмукалка со сад за прашина VC-12003R

  €45.90 €57.38
  За корисниците кои не сакаат да се оптеретуваат со набавка на кеси, вистински избор е Home Electronics правосмукалката со сад за прашина. Садот едноставно се празни, а пластичниот филтер внатре лесно се одржува и едноставно се пере. Металната телескопска цевка се подесува по висина, а домашните работи уште повеќе ги забрзуваат компактниот дизајн, лесната преносливост и уште полесното складирање. Моќноста од 1200W и можноста за извлекување на четкиците на додатокот за смукање ќе одговорат на потребите на сите подлоги, а посебно по оние по кои се шетаат и домашни миленичиња.

  SENCOR Правосмукалка SVC 45RD

  €39.45 €48.74
  Боја: црвена Додатоци за ќош и пајажина Моќност на моторот 1400 W Волумен на вреќичката: 1,5 l

  ПАКЕТ Правосмукалка VC-18002 + Фен HD-22001R

  €58.42 €73.02
  Пакет Правосмукалка + Фен за СУПЕР ЦЕНА за ONLINE НАРАЧКИ. ПОБРЗАЈТЕ!!!

  SENCOR Правосмукалка SVC 45WH

  €39.45 €48.74
  Боја: бела Додатоци за ќош и пајажина Моќност на моторот 1400 W Волумен на вреќичката: 1,5 l

  SENCOR Правосмукалка SVC 45GR

  €39.45 €48.74
  Боја: зелена Додатоци за ќош и пајажина Моќност на моторот 1400 W Волумен на вреќичката: 1,5 l

  SENCOR Правосмукалка SVC 900

  €70.07 €87.69
  Боја : кафеава Додатоци за ќош и пајажина Моќност на моторот 2000 W Волумен на вреќичката: 4,5 l

  Правосмукалка MAX Домино

  €56.89
  Моќност: 2000W; Електронска контрола на брзината; Телескопска цевка од нерѓосувачки челик;

  Правосмукалка Маx 22 со Фиксна брзина:

  €32.44 €40.59
  Моќност: 1600W Електронска контрола на брзина

  Правосмукалка MAX Циклон 306

  €58.52
  Моќност:1600W Електонска контрола на брзината Циклонски филтер

  Правосмукалка MAX XЛ 777:

  €60.15
  Моќност:2200W Електонска контрола на брзината Хепа филтер

  Дополнителен циклонски филтер за сите видови на правосмукалки MAX ДБХ 01:

  €8.13
  Проѕирен отстранлив сад за прав. Едноставен за празнење на правот.

  Правосмукалка VIVAX VC-1604

  €37.47
  Правосмукалка ВЦ-1604 Мочност: 1600 В, капацитет на вречичката за прашина: 2 литри, индикатор на наполнетост на вречичката, должина на кабел 5 м, пластична четка, пластична цефка во два дела,хартие...

  VIVAX Правосмукалка VC-1605

  €37.47
  Моќност: 1600 W, капацитет на вреќичката за прашина: 2 литри, индикатор на наполнетост на вреќичката, должина на кабел 5 м, пластична четка, пластиќна цефка во два дела, хартиени/платнени вреќички, боја зелена

  VIVAX правосмукалка VC-1606

  €37.47
  1600W моќност, капацитет на прашина од 2L, индикатор на наполнетост на кеса и моќност за користење на платнени или хартиени кеси.

  Iskra JC-210 Чистач на пареа

  €48.88 €63.41
  Снага: 1500W (max), Должина на кабел: 7м, Глава со круглест зглоб, Ергономски обликувана рачка,

  Iskra JC 208 C Чистач на пареа со додатоци

  €60.29
  1300W (max), Должина на кабел: 5,5m, Глава со круглест зглоб, страничнио навалување 90°,

  ISKRA Правoсмукалка за пепел ZN1601-20L

  €47.25
  • Моќност: 1000W • напон: 220-240V ~ 50Hz • Всисна сила: 17 kPa / 170mBar

  Iskra крпа за парочистач

  €4.08
  Резервна крпа за парочистачи на ISKRA Две димензии (за JC-208 помала, и за JC-210 поголема)

  Правосмукалка VIVAX TITAN 2000 BOOSTER

  €52.14
  Моќност: 2000 W, капацитет на садот 4,5 литри, метална телескопска цефка, контрола на брзина, црвена боја

  Правосмукалка Electrolux ECC41WR

  €104.65 €130.38

  Vacuum Cleaners

  Filter by:

  Clear All
  Min: €4.00 Max: €137.00
  4 137