CALL ЦЕНТАР за ONLINE НАРАЧКИ: 02 5 11 00 11
Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  SMB Businesess

  View as Grid List
  Sort by
  Display per page

  QNAP NAS TS-228

  Call for pricing
  TS-228 е лесен, едноставен за употреба и богат со функција мрежен центар за бекап, синхронизација, далечински пристап и за домашна забава складирање. Тој е енергетски ефикасен и пристапен со цена, идеален за домашни корисници кои сакаат да постават свој личен облак и да имаат целосна контрола врз датотеките.

  Сервер DELL PowerEdge T330

  Call for pricing
  Моќен, ефикасен, разновиден. Управување на апликации за SMB и далечинска експозитура и проширување на капацитетите за чување на податоци со моќен и проширлив еднојадрен сервер.

  QNAP NAS TS-213P

  Call for pricing
  TS-231P е моќен, a сепак лесен за користење центар за бекап,синхронизација, далечински пристап, како и за домашна забава со достапни многу функции и богат на апликации, вклучувајќи Станица за Белешки (креирање на дигитални белешки во безбеден приватен облак и споделување во мрежата за складирање со колеги и пријатели), QmailAgent (централизирање на управувањето со е-мејл акаунти и и создавање на резервни копии), и Qcontactz (централно чување и управување со информации за контакти). Сите овие апликации (и повеќе) се на располагање без дополнителни трошоци. Двојадрениот TS-231P се карактеризира со три USB 3.0 порти и две LAN порти, со што нуди извонредни перформанси при исполнување на задачите за подобрување на вашата продуктивност и дигитален живот и нуди идеална околина за чување и бекап како безбеден приватен облак.

  Сервер HP ProLiant ML10 Gen9

  Call for pricing
  Дали сте во потрага по серверско решение со основни перформанци кое ќе го замени стандардниот десктоп компјутер? HPE ProLiant ML10 Gen9 е сервер кој обезбедува тивка и стабилна работа со сигурни перформанси и компактна големина и кој е лесен за инсталација и подесување во вашиот дом или вашиот мал бизнис. Неговата прифатлива цена го прави достапен да ја замени Вашата претходна работна станица. Одлично решение за Вашиот прв сервер.

  QNAP NAS TS-453A-4GB

  Call for pricing
  Во одговор на настапуваштата ера на Интернет на нештата (IoT), TS-453A иновативно поддржува Linux® платформа како портал за IoT решенија за други паметни уреди. TS-453A им овозможува на корисниците директно да користат Линукс апликации, богати на различни функција, уживајќи во приватен облак кој комбинира складирање на податоци и IoT апликации, како и професионални програмери можат да развиваат и да ја стартуваат IoT апликации директно од TS-453A. Безбеден и сигурен TS-453A е преполн со бизнис критични функции како што се Volume/ LUN Snapshot - овозможува враќање на датотеки / папкиво претходната состојба во случај на било каква корупција или загуба на датотека. TS-453A има од најновите quad-core процесор Intel® Celeron® кои им овозможуваат на корисниците да уживаат во 4K (H.264) видео репродукција и 1080p / 4K видео во реално време со транскодиране директно од TS-453A до HD / 4K екранот.

  Сервер HP ProLiant ML30 Gen9

  Call for pricing
  Дали Вашиот оддалечен офис или филијала има потреба од сервер кој обезбедува основна достапност и надградба за да се приспособува на промените на Вашите бизнис потреби? HPE ProLiant ML30 Gen9 Server е основен сервер со еден процесор кој комбинира перформанси, можности за надградба и проширување идеални за мали бизниси и оддалечени експозитури.

  Сервер HP ProLiant ML350 Gen9

  Call for pricing
  HPE ProLiant ML350 Gen9 Server обезбедува водечка во класата комбинација на перформанси, проширување, управливост, сигурност и сервисирање што го прави правиот избор за компаниски центри за податоци, проширување на малите и средните бизниси и далечински канцеларии на поголеми бизниси. ML350 Gen9 е основен сервер со Intel® Xeon® E5-2600 v3 и v4 процесори и до 21% повисоки перформанси, а во комбинајција со најновите HPE DDR4 SmartMemory нуди до 23% зголемена ефикасност. Дополнителната поддршка за 12 Gb/s SAS, вградени 4x1GbE NIC со широк спектар опции, го прават управувањето со Вашиот HPE ProLiant сервер во секоја ИТ околина дозволуват автоматизација на управувањето со животниот циклус на еден сервер: сетирање, ажурирање, следење и лесно одржување. ML350 Gen9 сервер е идеален за компании со ИТ инфраструктура за критични операции.

  Сервер DELL PowerEdge R430

  Call for pricing
  Компактен и моќен сервер за секојдневно работење со длабочина од само 24“ погоден за различни работни процеси како: - Компјутерска обработка со високи перформанси - Веб сервер - Надзор и безбедност на веб страни - Надградба на инфраструктури

  Сервер DELL PowerEdge R330

  Call for pricing
  Моќен, разновиден, надградлив. Управување на апликации за SMB и далечинска експозитура и проширување на капацитетите за чување на податоци со моќен и проширлив еднојадрен рак сервер со висока достапност.