CALL ЦЕНТАР за ONLINE НАРАЧКИ: 02 5 11 00 11
Close
(0) артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите Категории
  Филтри
  Опции
  Пребарување
  banner
  Производител: QNAP

  QNAP NAS TS-213P

  Јавете се за цени
  TS-231P е моќен, a сепак лесен за користење центар за бекап,синхронизација, далечински пристап, како и за домашна забава со достапни многу функции и богат на апликации, вклучувајќи Станица за Белешки (креирање на дигитални белешки во безбеден приватен облак и споделување во мрежата за складирање со колеги и пријатели), QmailAgent (централизирање на управувањето со е-мејл акаунти и и создавање на резервни копии), и Qcontactz (централно чување и управување со информации за контакти). Сите овие апликации (и повеќе) се на располагање без дополнителни трошоци. Двојадрениот TS-231P се карактеризира со три USB 3.0 порти и две LAN порти, со што нуди извонредни перформанси при исполнување на задачите за подобрување на вашата продуктивност и дигитален живот и нуди идеална околина за чување и бекап како безбеден приватен облак.
  banner

  Оперативен систем: QTS 4.2 (embedded Linux)
  Поддржани клиентски ОС:Windows 7 (32/64-bit), Windows 8 (32/64-bit), Windows 10 (32/64-bit), Windows Server 2003/2008 R2/2012/2012R2, Apple Mac OS X, Linux & UNIX
  Моќен All-in-one сервер FTP Server,Storage Plug & Connect,Surveillance Station,DLNA Server,Photo Station,Hybrid Backup Sync,iSCSI (IP SAN),File Station,Video Station,VPN Server, VPN Client, Print Server,Download Station
  Можности за управување: Domain Authentication Integration,Access Right Management,Power Management,Web Administration,Storage Management,Security,Domain Authentication Integration,File Server,Networking,myQNAPcloud Service,Qsync

  Процесор:   AnnapurnaLabs, an Amazon company Alpine AL-212, 2-core, 1.7GHz
  Системска меморија:  1GB DDR3 RAM
  Флеш меморија: 512MB NAND flash
  Простор за дискови:  2 x SATA 3.5"/2.5" 6Gb/s HDD/SSD ; Hot-swappable дискови (* Максимален капацитет: 16TB)
  LAN Портови: 2 x GbE RJ45 порт
  USB Портови: : 3 x USB 3.0 port ( Напред x1; Позади x 2)
  LED индикатори: System Status, HDD, USB, LAN
  Бутони: Power, Reset, USB One-Touch-Copy
  Предупредувања: Buzzer
  Тип на куќиште: Тower
  Димензии :169 x 102 x 219 mm
  Тежина: Нето: 1.28 кг

  Напишете сопствен осврт
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Оперативен систем: QTS 4.2 (embedded Linux)
  Поддржани клиентски ОС:Windows 7 (32/64-bit), Windows 8 (32/64-bit), Windows 10 (32/64-bit), Windows Server 2003/2008 R2/2012/2012R2, Apple Mac OS X, Linux & UNIX
  Моќен All-in-one сервер FTP Server,Storage Plug & Connect,Surveillance Station,DLNA Server,Photo Station,Hybrid Backup Sync,iSCSI (IP SAN),File Station,Video Station,VPN Server, VPN Client, Print Server,Download Station
  Можности за управување: Domain Authentication Integration,Access Right Management,Power Management,Web Administration,Storage Management,Security,Domain Authentication Integration,File Server,Networking,myQNAPcloud Service,Qsync

  Процесор:   AnnapurnaLabs, an Amazon company Alpine AL-212, 2-core, 1.7GHz
  Системска меморија:  1GB DDR3 RAM
  Флеш меморија: 512MB NAND flash
  Простор за дискови:  2 x SATA 3.5"/2.5" 6Gb/s HDD/SSD ; Hot-swappable дискови (* Максимален капацитет: 16TB)
  LAN Портови: 2 x GbE RJ45 порт
  USB Портови: : 3 x USB 3.0 port ( Напред x1; Позади x 2)
  LED индикатори: System Status, HDD, USB, LAN
  Бутони: Power, Reset, USB One-Touch-Copy
  Предупредувања: Buzzer
  Тип на куќиште: Тower
  Димензии :169 x 102 x 219 mm
  Тежина: Нето: 1.28 кг