CALL ЦЕНТАР за ONLINE НАРАЧКИ: 02 5 11 00 11
Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search
  banner
  Manufacturer: MICHELIN

  MICHELIN 215/60 R16 99V XL TL PRIMACY 4 MI

  12,780.00 ден
  9,201.60 ден
  MICHELIN 215/60 R16 99V
  banner

  Името на оваа гума само ги рефлектира нејзините квалитети. MICHELIN Primacy 4 ја зголемува безбедноста во три различни области: извонредност при сопирање на сува површина, извонредност при сопирање на влажна површина и одлични перформанси при вртење на влажни површини. Како и сите останати MICHELIN гуми, Primacy 4 се одликува долготрајност истовремено намалувајќи ја потрошувачката на гориво - најчесто до 70 литри во текот на целиот живот век на гумата.

  Products specifications
  Сезона Summer
  Width (cm) 215
  Profile (%) 60
  Diameter (inch) 16
  Write your own review
  • Only registered users can write reviews
  *
  *
  • Bad
  • Excellent
  *
  *
  *

  Името на оваа гума само ги рефлектира нејзините квалитети. MICHELIN Primacy 4 ја зголемува безбедноста во три различни области: извонредност при сопирање на сува површина, извонредност при сопирање на влажна површина и одлични перформанси при вртење на влажни површини. Како и сите останати MICHELIN гуми, Primacy 4 се одликува долготрајност истовремено намалувајќи ја потрошувачката на гориво - најчесто до 70 литри во текот на целиот живот век на гумата.

  Products specifications

  Сезона

  Сезона Летни

  Ширина

  Ширина (cm) 215

  Профил

  Профил (%) 60

  Дијаметар

  Дијаметар (inch) 16