CALL ЦЕНТАР за ONLINE НАРАЧКИ: 02 5 11 00 11
Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search
  banner
  Manufacturer: MICHELIN

  MICHELIN 205/55 R16 91W TL PRIMACY 3 GRNX MI

  €135.45
  €97.53
  MICHELIN 205/55 R16 91W
  banner

  Името на оваа гума само ги рефлектира нејзините квалитети. MICHELIN Primacy 3 ја зголемува безбедноста во три различни области: извонредност при сопирање на сува површина, извонредност при сопирање на влажна површина и одлични перформанси при вртење на влажни површини. Како и сите останати MICHELIN гуми, Primacy 3 се одликува долготрајност истовремено намалувајќи ја потрошувачката на гориво - најчесто до 70 литри во текот на целиот живот век на гумата.

  Products specifications
  Сезона Summer
  Width (cm) 205
  Profile (%) 55
  Diameter (inch) 16
  Write your own review
  • Only registered users can write reviews
  *
  *
  • Bad
  • Excellent
  *
  *
  *

  Името на оваа гума само ги рефлектира нејзините квалитети. MICHELIN Primacy 3 ја зголемува безбедноста во три различни области: извонредност при сопирање на сува површина, извонредност при сопирање на влажна површина и одлични перформанси при вртење на влажни површини. Како и сите останати MICHELIN гуми, Primacy 3 се одликува долготрајност истовремено намалувајќи ја потрошувачката на гориво - најчесто до 70 литри во текот на целиот живот век на гумата.

  Products specifications

  Сезона

  Сезона Летни

  Ширина

  Ширина (cm) 205

  Профил

  Профил (%) 55

  Дијаметар

  Дијаметар (inch) 16