CALL ЦЕНТАР за ONLINE НАРАЧКИ: 02 5 11 00 11
Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  Home and Kitchen Appliances

  View as Grid List
  Sort by
  Display per page

  BOMANN Машина за режење AS 432

  1,670.00 ден 2,300.00 ден

  BOMANN Пица пан PP 1291CB

  1,799.00 ден 2,050.00 ден

  ECG Пегла NZ 190

  920.00 ден 1,315.00 ден

  ECG Фен VV 112

  850.00 ден 1,110.00 ден

  ELECTROLUX vrekicki 5kom. E200B

  500.00 ден

  HOME electronics Блендер BL-7501W

  2,530.00 ден
  Елегантниот дизајн на бледдерот на Home Electronics е првото нешто што ќе го приметите. Но, исклучителната практичност му ја обезбедуваат рачката за лесно пренесеување, отворот за дополна на намирници во тек на работата, гумените вакуум ножички за стабилност и дозерот. Силниот мотор и четирикракото сечиво лесно излегуваат на крај со секој рецепт. Во зависност дали спремате чорба или кршите лед, ќе употребите една од двете расположиви брзини или пулсната опција за блендирање. Со цел за лесно одржување, Home Electronics овозможиле оддвојување на ножот од стаклениот бокал, па така оддвоени можете да ги исперете во машината за садови. Пластичните делови на ножот кои се во допир со храна не содржат бисфенол А, органско соединение кое се смета за штетно по здравјето.

  Honeywell HA010E прочистувач

  6,589.00 ден 6,999.00 ден
  Прочистувач на воздух Honeywell HA010E 99% филтрација 3 поставки за прочистување Индикатор за потребно чистење на филтрите

  PROCISTUVAC NA VOZDUH MI AIR 2

  9,990.00 ден
  Трослоен филтер Филтерот се состои од 3 нивоа на филтрација создадени од Toray EPA филтер и активен јаглен. Прочистува ПМ 2.5, ПМ 0.3 до 0.5, полен, прашина, честички, човечки и животински влакна.

  SENCOR Апарат за јајца SEG 710BP

  799.00 ден 999.00 ден
  Боја: црна Моќност на грејачот: 320-380 W Капацитет до 7 јајца Одстранлив капак за лесно чистење

  SENCOR Апарат за леб SBR 1031WH

  4,110.00 ден 5,100.00 ден
  Боја : бела Моќност на грејачот: 480-580 W Број на oднапред дефинирани програми: 12 Можност до 1 час да се одржи топлина

  SENCOR Апарат за шишање SHP 431 BL

  680.00 ден 800.00 ден

  SENCOR Кафемат SCE 5000BK

  1,899.00 ден 2,370.00 ден
  Боја: црна Приклучна сила: 900 W Идеален за подготовка на 14 шолји кафе одеднаш Тежина: 1,8 кг

  SENCOR Кујнска вага SKS 5020 WH

  960.00 ден 1,200.00 ден

  SENCOR Миксер SHM 5203

  1,408.00 ден 1,760.00 ден
  Боја: бела Одвојена типка за исфрлање на додатокот 5 работни брзини Приклучна сила: 300 W

  SENCOR Навлажнувач SHF 910BL

  1,660.00 ден 1,990.00 ден
  Површина: 20 m2 Капацитет на резервоарот: 2,2 l Сила на напојување 12W Тежина 950 gr

  SENCOR Правосмукалка SVC 190W

  1,660.00 ден 1,890.00 ден
  Боја: бела Непрекинато работење: 15 мин Филтер што може да се мие Ниво на бучава 80 dB

  SENCOR Скара SBG 106 BK

  2,990.00 ден 3,740.00 ден
  Електрична скара со нелеплива површина 47х31см , 2300W

  SENCOR Соковник SJE 1005

  3,250.00 ден 3,990.00 ден
  Моќност на моторот (max): 700 W Лесно чистење Голем отвор за ставање на цело овошје Волумен на садот за сок: 1,5 l

  SENCOR Телесна вага SBS 2507 BL

  890.00 ден 1,050.00 ден
  Опсег на мерење: 150 кг Мери во килограми,lb Голем и лесно читлив дисплеј Работи на батерии

  SENCOR Термобокал SWK 1800WH

  942.00 ден 1,170.00 ден

  SENCOR Тостер STS 2603

  940.00 ден 1,175.00 ден

  SENCOR Фигаро за коса SHS 2001

  620.00 ден 730.00 ден
  Боја: Црна/Виолетова 2 степени на температура 200 / 400 W Кукица за обесување

  SENCOR Цедалка за цитруси SCJ 1051GR

  699.00 ден 990.00 ден

  Депилатор Philips HP6420/00

  1,899.00 ден
  Депилатор Боја Бела 2 брзини

  СЕТ ЗА МАНИКИР LAICA PC3004

  1,499.00 ден 1,999.00 ден

  Фритеза Северин 2408 фонду

  1,899.00 ден
  Тип - Фритези топлинскои изолирано куќиште

  BOMANN Кујнска вага KW 1411 CB

  1,240.00 ден 1,400.00 ден

  BOMANN Телесна вага PW 1409 FA CB

  1,460.00 ден 1,650.00 ден

  ECG Фен VV 116

  1,070.00 ден 1,320.00 ден

  HOME electronics Нутри блендер NB-10001W

  2,990.00 ден 3,690.00 ден
  Овој извонреден апарат не дозволува изговори за недоволно внесување витамини и минерали. Со специјалниот нож со 6 сечила, НУТРИ БЛЕНДЕР лесно ги обработува избраните намирници, извлекувајќи од нив максимална нутритивна вредност. Комбинациите на разно овошје или зеленчук со додатоци од јаткасти плодови, понекоја лисна билка или разни семки, ќе му ја обезбедат на вашиот организам потребната енергија и ќе го бранат од нападите на вирусите. Децата ќе уживаат дури и во оние намирници кои нерадо ги конзумираат, а возрасните можат значително да ги унапредат изгледот и здравјето, на едноставен начин и со уживање во убавите вкусови.

  HOME electronics Пегла IR-30001B

  1,290.00 ден 1,840.00 ден
  Со кабел со должина од 3 метри, нема повеќе маки да ја досегнете ивицата на масичката, ниту егзебиции на префрлање на пеглата од рака во рака. Со моќност од 3000W и опции за подедување во однос на материјалите кои ги пеглате, керамичката плоча го олеснува исправувањето на наборите на ткаенините кои висат. Покрај тоа, пеглата Home Electronics е отпорна на каменец и капење, а поседува и систем на самочистење. И што е најважно, не морате да се грижите дали сте ја исклучиле, бидејќи оваа пегла по престанок на користењето се исклучува автоматски, а по повторно поместување самата се вклучува и загрева до посакуваната температура.

  HOME electronics Сецко CH-3001W

  999.00 ден 1,330.00 ден
  Лукот, морковите и целерот ќе бидат иссецкани за миг, а подготовката на бебешка храна никогаш не била полесна, бидејќи овој сецко е ефикасен, идеален за мала количина храна и е лесен за одржување. Најчестата причина за оштетување на слични уреди е кршење на оската на која се монтира ножот. Затоа интегралната оска на чинијата на сецкото на Home Electronics е излиена во стакло, за подверливост и долго користење. Освен тоа, нелизгачкото дно осигурува стабилност при работата, а сигурниот систем на сецкото не дозволува уклучување кога сите делови не се правилно намонтирани.

  HOME electronics Цедалка за цитруси CJ-401W

  1,110.00 ден
  Покрај тоа што е здраво, конзумирањето на цитруси може да биде и вистинско уживање. Со Home Electronics цедалката до максимум ги искористувате и големите и малитре цитруси, благодарение на двете различни куполи со различни димензии и филтер кој се подесува за дозирање на пулпата по вкус. Ако често ја користите цедалката и не сакате да ја миете секој пат, со приложениот поклопец лесно од прашина ги штитите деловите кои доаѓаат во контакт со овошјето и сокот. При миење цедилата едноставно расклопете ја, и кога деловите ќе се исушат, само повторно составете ја. Благодарение на компактниот дизајн, овоој апарат совршено се вклопува во кујнскиот ентериер, а што поблиску го ставите до вашиот поглед, почесто ќе ги внесувате потребните дози на витамини.

  Laica HI 3011 овлажнувач на воздух

  3,990.00 ден
  Laica развива целосна линија на медицински одобрени термометри за доенчиња и деца, како и овлажнувачи кои се произведени според најстрогите контроли за квалитет и безбедност со посебно внимание на специфичните потреби и грижа на оваа возрасна група.

  Mi Air Purifier 2 Прочистувач на воздух

  9,990.00 ден 14,990.00 ден
  Трослоен филтер Филтерот се состои од 3 нивоа на филтрација создадени од Toray EPA филтер и активен јаглен. Прочистува ПМ 2.5, ПМ 0.3 до 0.5, полен, прашина, честички, човечки и животински влакна.

  SENCOR Кафемат SCE 5000WH

  1,899.00 ден 2,370.00 ден
  Боја: бела Приклучна сила: 900 W Идеален за подготовка на 14 шолји кафе одеднаш Тежина: 1,8 кг

  SENCOR Миксер SHM 5330

  1,850.00 ден 2,300.00 ден
  Боја: бела/крем Одвојена типка за исфрлање на додатокот 5 работни брзини Приклучна сила: 300 W

  SENCOR Термобокал SWK1817 TQ

  1,012.00 ден 1,240.00 ден
  Боја: бела / сина Максимален капацитет 1.8 л Интегриран грејач Приклучна сила: 2000W

  SENCOR Тостер SSM 1100

  810.00 ден 920.00 ден

  SENCOR Фигаро за коса SHS 7780

  1,299.00 ден 1,490.00 ден

  Апарат за варење јајца Северин 3050

  1,499.00 ден
  Пластично куќиште Моќност: 400 W

  Апарат за печење MAX ПМ 1800 Т МУЛТИ БАКЕР:

  1,699.00 ден 2,490.00 ден
  Моќност: 1800w Нелепливи грил плочи лесни за чистење Се отвара 180°C

  Апарат за правење леб Северин 3990

  4,399.00 ден
  Моќност 600 W Капацитет 750-1000г