CALL ЦЕНТАР за ONLINE НАРАЧКИ: 02 5 11 00 11
Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  Kitchen Appliances

  View as Grid List
  Sort by
  Display per page

  BOMANN Машина за режење AS 432

  1,670.00 ден 2,300.00 ден

  BOMANN Пица пан PP 1291CB

  1,799.00 ден 2,050.00 ден

  HOME electronics Блендер BL-7501W

  2,530.00 ден
  Елегантниот дизајн на бледдерот на Home Electronics е првото нешто што ќе го приметите. Но, исклучителната практичност му ја обезбедуваат рачката за лесно пренесеување, отворот за дополна на намирници во тек на работата, гумените вакуум ножички за стабилност и дозерот. Силниот мотор и четирикракото сечиво лесно излегуваат на крај со секој рецепт. Во зависност дали спремате чорба или кршите лед, ќе употребите една од двете расположиви брзини или пулсната опција за блендирање. Со цел за лесно одржување, Home Electronics овозможиле оддвојување на ножот од стаклениот бокал, па така оддвоени можете да ги исперете во машината за садови. Пластичните делови на ножот кои се во допир со храна не содржат бисфенол А, органско соединение кое се смета за штетно по здравјето.

  SENCOR Апарат за јајца SEG 710BP

  799.00 ден 999.00 ден
  Боја: црна Моќност на грејачот: 320-380 W Капацитет до 7 јајца Одстранлив капак за лесно чистење

  SENCOR Апарат за леб SBR 1031WH

  4,110.00 ден 5,100.00 ден
  Боја : бела Моќност на грејачот: 480-580 W Број на oднапред дефинирани програми: 12 Можност до 1 час да се одржи топлина

  SENCOR Кафемат SCE 5000BK

  1,899.00 ден 2,370.00 ден
  Боја: црна Приклучна сила: 900 W Идеален за подготовка на 14 шолји кафе одеднаш Тежина: 1,8 кг

  SENCOR Кујнска вага SKS 5020 WH

  960.00 ден 1,200.00 ден

  SENCOR Мелница за кафе SCG 1050WH

  836.00 ден 950.00 ден

  SENCOR Миксер SHM 5203

  1,408.00 ден 1,760.00 ден
  Боја: бела Одвојена типка за исфрлање на додатокот 5 работни брзини Приклучна сила: 300 W

  SENCOR Скара SBG 106 BK

  2,990.00 ден 3,740.00 ден
  Електрична скара со нелеплива површина 47х31см , 2300W

  SENCOR Соковник SJE 1005

  3,250.00 ден 3,990.00 ден
  Моќност на моторот (max): 700 W Лесно чистење Голем отвор за ставање на цело овошје Волумен на садот за сок: 1,5 l

  SENCOR Термобокал SWK 1800WH

  942.00 ден 1,170.00 ден

  SENCOR Тостер STS 2603

  940.00 ден 1,175.00 ден

  SENCOR Цедалка за цитруси SCJ 1051GR

  699.00 ден 990.00 ден

  Фритеза Северин 2408 фонду

  1,899.00 ден
  Тип - Фритези топлинскои изолирано куќиште

  BOMANN Кујнска вага KW 1411 CB

  1,240.00 ден 1,400.00 ден

  DYNAMIC Калорифер 2586

  660.00 ден 750.00 ден

  HOME electronics Нутри блендер NB-10001W

  2,990.00 ден 3,690.00 ден
  Овој извонреден апарат не дозволува изговори за недоволно внесување витамини и минерали. Со специјалниот нож со 6 сечила, НУТРИ БЛЕНДЕР лесно ги обработува избраните намирници, извлекувајќи од нив максимална нутритивна вредност. Комбинациите на разно овошје или зеленчук со додатоци од јаткасти плодови, понекоја лисна билка или разни семки, ќе му ја обезбедат на вашиот организам потребната енергија и ќе го бранат од нападите на вирусите. Децата ќе уживаат дури и во оние намирници кои нерадо ги конзумираат, а возрасните можат значително да ги унапредат изгледот и здравјето, на едноставен начин и со уживање во убавите вкусови.

  HOME electronics Сецко CH-3001W

  999.00 ден 1,330.00 ден
  Лукот, морковите и целерот ќе бидат иссецкани за миг, а подготовката на бебешка храна никогаш не била полесна, бидејќи овој сецко е ефикасен, идеален за мала количина храна и е лесен за одржување. Најчестата причина за оштетување на слични уреди е кршење на оската на која се монтира ножот. Затоа интегралната оска на чинијата на сецкото на Home Electronics е излиена во стакло, за подверливост и долго користење. Освен тоа, нелизгачкото дно осигурува стабилност при работата, а сигурниот систем на сецкото не дозволува уклучување кога сите делови не се правилно намонтирани.

  HOME electronics Цедалка за цитруси CJ-401W

  1,110.00 ден
  Покрај тоа што е здраво, конзумирањето на цитруси може да биде и вистинско уживање. Со Home Electronics цедалката до максимум ги искористувате и големите и малитре цитруси, благодарение на двете различни куполи со различни димензии и филтер кој се подесува за дозирање на пулпата по вкус. Ако често ја користите цедалката и не сакате да ја миете секој пат, со приложениот поклопец лесно од прашина ги штитите деловите кои доаѓаат во контакт со овошјето и сокот. При миење цедилата едноставно расклопете ја, и кога деловите ќе се исушат, само повторно составете ја. Благодарение на компактниот дизајн, овоој апарат совршено се вклопува во кујнскиот ентериер, а што поблиску го ставите до вашиот поглед, почесто ќе ги внесувате потребните дози на витамини.

  SENCOR Кафемат SCE 5000WH

  1,899.00 ден 2,370.00 ден
  Боја: бела Приклучна сила: 900 W Идеален за подготовка на 14 шолји кафе одеднаш Тежина: 1,8 кг

  SENCOR Миксер SHM 5330

  1,850.00 ден 2,300.00 ден
  Боја: бела/крем Одвојена типка за исфрлање на додатокот 5 работни брзини Приклучна сила: 300 W

  SENCOR Термобокал SWK1817 TQ

  1,012.00 ден 1,240.00 ден
  Боја: бела / сина Максимален капацитет 1.8 л Интегриран грејач Приклучна сила: 2000W

  SENCOR Тостер SSM 1100

  810.00 ден 920.00 ден

  Апарат за варење јајца Северин 3050

  1,499.00 ден
  Пластично куќиште Моќност: 400 W

  Апарат за печење MAX ПМ 1800 Т МУЛТИ БАКЕР:

  1,699.00 ден 2,490.00 ден
  Моќност: 1800w Нелепливи грил плочи лесни за чистење Се отвара 180°C

  Апарат за правење леб Северин 3990

  4,399.00 ден
  Моќност 600 W Капацитет 750-1000г

  Мелница за кафе Bosch МКМ6000

  1,199.00 ден
  Капацитет: 75g кафе во зрна, Сигурносен прекинувач, Ножот и чашата за мелење се изработени од не`рѓосувачки челик

  Фритеза Северин 2437 INOX

  3,299.00 ден
  Тип - Фритези 1500 W

  BOMANN Кујнска вага KW 1420 CB

  1,010.00 ден 1,150.00 ден

  HOME electronics Миксер HM-3001W

  1,800.00 ден
  Често ви се случува да не можете да ги пронајдете маталките за миксерот? Home Electronics миксерот нуди решение во облик на посебна кутија за чување на приклучоците за мешање, така да се чувате заедно со апаратот - и се ве чека на едно место. Но тоа не е, бидејќи Home Electronics се погрижиле при работата да не ви смета ни кабелот, со лизгачки поклопец под кој е просторот за нивно складирање. Маталките се изработени од нерѓосувачки челик и се перат во машина за садови, а 6-те брзини со преодни меѓубрзини овозможуваат брза примена, за лесно уживање во храната.

  SENCOR Блендер SNB 4302SS

  4,070.00 ден 5,090.00 ден
  Боја: инокс Моќност на моторот (max): 1000 W Тивка работа (SilentPower) Волумен на садот: 2 сада(1 л + 0,8 л)

  SENCOR Сецко SHB 4310

  1,190.00 ден 1,490.00 ден
  Боја: бела Моќност на моторот (max): 300 W Моментално вклучување Капацитет на садот за сечкање: 650 ml

  SENCOR Термобокал SWK 1501 GR

  906.00 ден 1,125.00 ден
  Боја: бела / зелена Максимален капацитет 1.5 л Интегриран грејач Приклучна сила: 2000 W

  SENCOR Тостер SSM 9300

  1,850.00 ден 2,100.00 ден

  VIVAX Уред за печење леб BM-750S

  3,799.00 ден
  Капацитет: 750 g 12 програми, LCD екран програма за брзо печење

  Апарат за варење кафе MAX со сад од нерѓосувачки челик НЕ 200

  1,299.00 ден
  Тип: Апарат за варење кафе Моќност: 800W; Капациет на вода: максимум 270ml;

  Апарат за мелење кафе Северин 3868

  1,399.00 ден
  Тип: Апарат за мелење кафе Моќност: 140 W

  Електрична скара Севeрин 1511

  2,599.00 ден
  Моќност:2300W Хромирана жица за скарата Монтажна жица на скарата со греач

  KONCAR Решо K4902 B32

  2,990.00 ден 3,780.00 ден
  2 горилника Индикаторно светло Моќност од : 2750 W 3 години гаранција

  SENCOR Блендер SBL 4370

  2,590.00 ден 3,240.00 ден
  Боја: бело/ кафена Моќност на моторот (max): 500 W Број на брзини за лесно ракување: 2 Волумен на садот: 1,5 l

  SENCOR Кујнска вага SKS 5021 GR

  960.00 ден 1,200.00 ден
  Боја : зелена Мери тежина до 5кг Голем ЛЦД дисплеј Функција – Tara

  SENCOR Мултисецкалица SSG 3505VT

  2,340.00 ден 2,920.00 ден
  Боја: бела / виолетова Моќност на моторот (max): 150 W Сецка и ренда 7 додатоци за совршени резултати

  VIVAX Фритеза DF-1800B

  2,299.00 ден
  Моќност 1800W, капацитет 2,5 LIT,

  Апарат за варење кафе MAX сопластичен сад бело-црвен НЕ 201 А црвен:

  799.00 ден 849.00 ден
  Тип: Апарат за варење кафе Моќност: 650W

  Електрична скара Северин 9320

  1,699.00 ден
  Моќност:2300W Високо квалитетно пластично куќиште

  Kitchen Appliances

  Filter by:

  Clear All
  Min: 499.00 ден Max: 32,999.00 ден
  ден.499 ден.32999