CALL ЦЕНТАР за ONLINE НАРАЧКИ: 02 5 11 00 11
Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  Heating

  View as Grid List
  Sort by
  Display per page

  КАМИН НА ПЕЛЕТИ БЛИСТ ОПТИМА 8 БЕЖ

  40,990.00 ден 44,990.00 ден
  Воздушна печка Димензии: 515x565x1130 mm Тежина нето/бруто: 120/140 кг Капацитет на резервоарот за пелет: 23 кг

  КАМИН НА ПЕЛЕТИ БЛИСТ ОПТИМА 8 Црвена

  40,990.00 ден 44,990.00 ден
  Воздушна печка Димензии: 515x565x1130 mm Тежина нето/бруто: 120/140 кг Капацитет на резервоарот за пелет: 23 кг

  Керамички калорифер MAX КФ 603

  999.00 ден 1,199.00 ден
  2 нивоа на моќност: 750W/ 1500W; Прилагодлив термостат;

  ПЕЧКА ЗА ЕТАЖНО ГРЕЕЊЕ БЛИСТ БРМ Е СИВ

  23,490.00 ден 24,990.00 ден
  Челична врата и плотна; Моќност: 24kW; Капацитет на котелот: 26 литри; Нето тежина: 150кг; Димензии: 570x570x1030 мм; Димензии на рерната: 430x300x230 мм

  ПЕЧКА НА ДРВА БЛИСТ ЖАР БЕЖ

  10,290.00 ден 10,890.00 ден
  Трајно жаречки камин Моќност: 7-8 KW Лиена врата и плотна Димензии на каминот во мм: 400х470х930 Тежина на каминот: 60 kg

  DYNAMIC Калорифер 2586

  660.00 ден 750.00 ден

  ПЕЧКА ЗА ЦЕНТРАЛНО ГРЕЕЊЕ НА ПЕЛЕТИ БЛИСТ САХАРА 2 1 БЕЖ

  74,990.00 ден 79,990.00 ден
  Печка со котел за парно греење Капацитет на котелот за вода: 35 л Капацитет на резервоарот за пелети: 45 кг Вкупна влезна моќност: (мин/макс): 6,76 KW/23,03 KW Номинална излезна моќност: (мин/макс.): 6,26 KW/20,62 KW Моќност на греење на водата (мин./макс.): 4.82 KW / 15.88 KW Моќност на греење (зрачење) на самиот камин: (мин/макс.): 1,44 KW/4,74 KW Потрошувачка на пелети: (мин / макс): 1,39 kg / h / 4,75 kg / h Загревање на површина:[m3]: 285 - 350 Загревање на површина: [m2]:110-140

  ПЕЧКА ЗА ЦЕНТРАЛНО ГРЕЕЊЕ НА ПЕЛЕТИ БЛИСТ САХАРА 2 1 Црвена - copy

  74,990.00 ден 79,990.00 ден
  Печка со котел за парно греење Капацитет на котелот за вода: 35 л Капацитет на резервоарот за пелети: 45 кг Вкупна влезна моќност: (мин/макс): 6,76 KW/23,03 KW Номинална излезна моќност: (мин/макс.): 6,26 KW/20,62 KW Моќност на греење на водата (мин./макс.): 4.82 KW / 15.88 KW Моќност на греење (зрачење) на самиот камин: (мин/макс.): 1,44 KW/4,74 KW Потрошувачка на пелети: (мин / макс): 1,39 kg / h / 4,75 kg / h Загревање на површина:[m3]: 285 - 350 Загревање на површина: [m2]:110-140

  ПЕЧКА НА ДРВА БЛИСТ Б1 ЕКО

  6,290.00 ден 6,790.00 ден
  Трајно жаречки камин Моќност: 8KW Димензии на ложиште во мм 390х260х390 Димензии на каминот во мм: 465x790x390 Tежина на каминот:54 kg

  Verso Камин на пелети VPBS10

  43,380.00 ден 48,200.00 ден
  Јачина: 10 kw Боја: Бордо Димензии [WxHxD] 1015 x 475 x 540 mm Тежина: 82 кг

  Калорифер MAX КФ 580, црн

  639.00 ден
  Моќност: 2000W 2 нивоа на моќност: 1000W/ 2000W

  ПЕЧКА НА ДРВА БЛИСТ Б10 ЕКО СО КУПОЛА

  7,690.00 ден 8,190.00 ден
  Трајно жаречки камин Моќност: 7-8 KW Димензии на каминот во мм: 465x390x970 mm Тежина на каминот: 57 kg

  Iskra PTC-2021L Зидна греалка

  2,890.00 ден
  Моќност: 2000W Топлинска моќност: 1000W, 2000W

  ПЕЧКА НА ДРВА БЛИСТ Б2

  8,890.00 ден 9,490.00 ден
  Трајна печка на жар Димензии: 460x400x860 мм Нето тежина: 68 кг Тежина на глинени тули: 28 кг Тежина на леано железо: 3 кг Сила: 8-9 KW

  Iskra PN 2500 2,5kW електрична панелка

  3,333.00 ден
  • Моќност: 2500W • Напон: 220V-240V ~ 50 / 60Hz| • Самостоен со можност за монтажа на ѕид

  ПЕЧКА НА ДРВА БЛИСТ БР СО РЕРНА

  12,990.00 ден 13,990.00 ден
  Трајна печка на жар Димензии: 500x450x1000 мм Нето тежина: 98 кг Тежина на глинени тули: 38 кг Тежина на леано железо: 3 кг Моќност: 10-12 KW

  Iskra QH-1500H Купатилска греалка

  1,499.00 ден
  Моќ: 500/1000/1500W, Број на ребра: 3 IPX4 заштита од влага

  ПЕЧКА НА ДРВА БЛИСТ ЕКОНОМИК ЛМ

  4,990.00 ден 5,490.00 ден
  Tрајно жаречка печка Моќност: 5-7 KW Челична врата и плотна Димензии на каминот во мм: 330x360x930 Тежина на каминот: 38 kg

  Iskra QH-1800CR Купатилска греалка

  1,690.00 ден
  Моќ: 500/1000/1500W, Број на ребра: 3 IPX4 заштита од влага

  ПЕЧКА НА ДРВА БЛИСТ ЕКОНОМИК ЛУКС "Ф"

  7,690.00 ден 8,190.00 ден
  Лимена врата Гусена плотна; Моќност: 5-7kW; Нето тежина: 45кг; Димензии: 400x460x900 мм

  Iskra HH-09 Халогена греалка

  1,749.00 ден
  Греалката работи со моќност од 1600 W и нуди можност за греење помеѓу четири грејни сили. Се состои од четири моќни греачи и нуди широк спектар на флуктуации. Се карактеризира со повторувачка функција на осцилација и куќиште отпорно на топлина. Исто така обезбедува посебна заштита од преоптоварување.

  ПЕЧКА НА ДРВА БЛИСТ ОГАН "Ф"

  10,290.00 ден 10,990.00 ден
  Лимена врата; Гусана плотна; Моќност: 8-9kW; Нето тежина: 64кг; Димензии:450x490x1030мм

  Iskra FH 105 калорифер

  1,299.00 ден
  Моќност: 2100W 2 греење: моќ 1: 1000W / моќ 2: 2000W 3 функции на дува: ладно, топло, топло Заштита од топлина: автоматски Безбедност: заштита од прегревање / заштита од превртување Термостат: Да Носечка рачка: Да

  ПЕЧКА НА ДРВА БЛИСТ ОГАН ЛМ

  8,290.00 ден 8,890.00 ден
  Трајно жаречки камин Челична врата и плоча Моќност 8-9књ Тежина 55кг Димензии на каминот 450 х 490 х 930

  Iskra SF-001B Стоечки вентилатор

  1,490.00 ден 1,999.00 ден
  Разладете се, и внесете свеж, циркулиралки воздух во вашата просторија. Моќен вентилатор со модерен дизајн, кој добро се вклопува во секој амбиент.

  Печка Thalia EKO

  5,990.00 ден 7,750.00 ден
  Моќ: 5.5 kW Погоден за простории до 30 m2 Големина ( a x b x h /cm) : 74,5 x 40 x 39 /cm Тежина : 45 кг

  Печка Thalia Nella

  7,700.00 ден 9,190.00 ден
  Моќ: 6,5kW Погоден за простории до 36 m2 Големина ( a x b x h /cm) : 82 x 45 x 40/cm Тежина : 63 кг

  PRITY Камин MINI

  8,090.00 ден 9,195.00 ден
  Моќ: 6 kW Погоден за простории до 33 m2 Големина ( a x b x h /cm) : 39 x 47 x 62 /cm Тежина : 48 кг

  ISKRA FH 06 Kalorifer

  990.00 ден

  ISKRA FH03 Kalorifer

  999.00 ден

  ISKRA RADIJATOR YL-B28-11

  3,990.00 ден

  KALORIFER MAX KF 580 CRN

  690.30 ден

  Heating

  Filter by:

  Clear All
  Min: 639.00 ден Max: 79,990.00 ден
  ден.639 ден.79990