CALL ЦЕНТАР за ONLINE НАРАЧКИ: 02 5 11 00 11
Close
(0) артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите Категории
  Филтри
  Опции
  Пребарување

  Entry-level сервери

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна

  Сервер DELL PowerEdge T330

  Јавете се за цени
  Моќен, ефикасен, разновиден. Управување на апликации за SMB и далечинска експозитура и проширување на капацитетите за чување на податоци со моќен и проширлив еднојадрен сервер.

  Сервер HP ProLiant ML10 Gen9

  Јавете се за цени
  Дали сте во потрага по серверско решение со основни перформанци кое ќе го замени стандардниот десктоп компјутер? HPE ProLiant ML10 Gen9 е сервер кој обезбедува тивка и стабилна работа со сигурни перформанси и компактна големина и кој е лесен за инсталација и подесување во вашиот дом или вашиот мал бизнис. Неговата прифатлива цена го прави достапен да ја замени Вашата претходна работна станица. Одлично решение за Вашиот прв сервер.

  Сервер HP ProLiant ML30 Gen9

  Јавете се за цени
  Дали Вашиот оддалечен офис или филијала има потреба од сервер кој обезбедува основна достапност и надградба за да се приспособува на промените на Вашите бизнис потреби? HPE ProLiant ML30 Gen9 Server е основен сервер со еден процесор кој комбинира перформанси, можности за надградба и проширување идеални за мали бизниси и оддалечени експозитури.

  Сервер HP ProLiant ML350 Gen9

  Јавете се за цени
  HPE ProLiant ML350 Gen9 Server обезбедува водечка во класата комбинација на перформанси, проширување, управливост, сигурност и сервисирање што го прави правиот избор за компаниски центри за податоци, проширување на малите и средните бизниси и далечински канцеларии на поголеми бизниси. ML350 Gen9 е основен сервер со Intel® Xeon® E5-2600 v3 и v4 процесори и до 21% повисоки перформанси, а во комбинајција со најновите HPE DDR4 SmartMemory нуди до 23% зголемена ефикасност. Дополнителната поддршка за 12 Gb/s SAS, вградени 4x1GbE NIC со широк спектар опции, го прават управувањето со Вашиот HPE ProLiant сервер во секоја ИТ околина дозволуват автоматизација на управувањето со животниот циклус на еден сервер: сетирање, ажурирање, следење и лесно одржување. ML350 Gen9 сервер е идеален за компании со ИТ инфраструктура за критични операции.

  Сервер DELL PowerEdge R430

  Јавете се за цени
  Компактен и моќен сервер за секојдневно работење со длабочина од само 24“ погоден за различни работни процеси како: - Компјутерска обработка со високи перформанси - Веб сервер - Надзор и безбедност на веб страни - Надградба на инфраструктури

  Сервер DELL PowerEdge R330

  Јавете се за цени
  Моќен, разновиден, надградлив. Управување на апликации за SMB и далечинска експозитура и проширување на капацитетите за чување на податоци со моќен и проширлив еднојадрен рак сервер со висока достапност.

  Entry-level сервери