CALL ЦЕНТАР за ONLINE НАРАЧКИ: 02 5 11 00 11
Close
(0) артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите Категории
  Филтри
  Опции
  Пребарување

  Алати и градина

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна

  BATERIJA SONY NH-AAB2KN 2X2000 1/2

  €3,10

  BOSCH АКУМУЛАТОРСКИ ОДВРТУВАЧ GSR 140-LI 1,5 Аh

  €171,15

  DAIKIN WiFi MODUL za KLIMI 5KW-BRP069A42

  €58,68

  EVEREST DVR-015 2.4"LCD 480P/30fps IN-CAR CAMERA

  €24,29

  EVEREST PSN-07B 2.4Ghz Wireless Professional Presentation -Black

  €26,90

  EVEREST USB FAN EFN-482-black

  €5,70

  FIBARO Button

  €59,48
  Z-Wave FIBARO Button allows you to control devices through the Z-Wave network and run various scenes defined in FIBARO System Completely wireless with battery power and Z-Wave communication May be installed anywhere in your home Extremely easy installation - simply add and put on desired surface Choose your colour between white, black, red, yellow, green, blue, brown and orange Z-Wave Plus Certified

  FIBARO Dimmer 2

  €71,21
  The new FIBARO Dimmer 2 is a true universal dimmer - automatically selects the most suitable dimming type (trailing-edge or leading-edge) based on the bulb type used. It measures the power being used and reports that to the Z-Wave system and it is fully Z-Wave Plus certified - offering increased range, extended battery life and Over The Air upgrading (OTA)

  FIBARO Dimmer Bypass 2

  €12,53
  The FIBARO Dimmer Bypass enables the FIBARO Dimmer 2 module to control lamps which have a power of less than 50W. It is ideal for use with low-power LED lamps.

  FIBARO Home Center 2

  €709,03
  For Main Unit, includes proffesional electrical installation, programing and configuration, internet, mobile interfaces and applications, panels, scenes, heating & cooling, power, alarms etc.

  FIBARO Swipe

  €179,14
  FIBARO Swipe is a revolutionary battery powered gesture-control pad that provides control over home automation devices within the Z-Wave network First Z-Wave device for gesture control in the connected home Contactless gesture control, also with wet or dirty hands (e.g. in bathroom and kitchen) Can be positioned visible (e.g. as picture frame on the desk) or hidden behind wallpapers or under tabletops Power supply optional via Micro-USB or battery Z-Wave Plus Certified

  Iskra M0E 6ET 7.2 (ET1002) Батериска ножица

  €62,92

  JMC LED 230V E14 C37 PC/PBT/AL 3000K 6W

  €2,44

  LED Bulb. Z-Wave

  €57,03
  The perfect shade of everything. Day light. Candle light. Party lights. Whatever the mood, whatever the setting, whatever the time of day, LED Bulb is ready to light a room with the perfect shade of light. Plug it in to turn any light in your home into a smart light. From there, LED Bulb will fill your room with perfect light because LED Bulb has been designed with 16 million, perfect shades of light.

  QNAP NAS TS-228

  Јавете се за цени
  TS-228 е лесен, едноставен за употреба и богат со функција мрежен центар за бекап, синхронизација, далечински пристап и за домашна забава складирање. Тој е енергетски ефикасен и пристапен со цена, идеален за домашни корисници кои сакаат да постават свој личен облак и да имаат целосна контрола врз датотеките.

  TESLA WI-FI DONGLE

  €24,45

  Сервер DELL PowerEdge T330

  Јавете се за цени
  Моќен, ефикасен, разновиден. Управување на апликации за SMB и далечинска експозитура и проширување на капацитетите за чување на податоци со моќен и проширлив еднојадрен сервер.

  BATERIJA SONY NH-AAB4GN 4X2500 1/4

  €3,59

  Bosch АКУМУЛАТОРСКИ ОДВРТУВАЧ GSR 180-LI 1,5 Ah

  €203,73

  EVEREST PSN-07B 2.4Ghz Wireless Professional Presentation -white

  €26,90

  FIBARO Advanced Module Kit 2

  €1091,61
  Installation & Configuration Package* For Main Unit, includes proffesional electrical installation, programing and configuration, internet, mobile interfaces and applications, panels, scenes, heating & cooling, power, alarms etc.

  FIBARO Door and Window Sensor

  €59,48
  The FIBARO Door/Window Sensor combines three functions into one very versatile Z-Wave device that can monitor movement (reed sensor), temperature and receive inputs from any external binary sensor.

  FIBARO DS18B20 Temperature Sensor

  €3,24
  Digital Thermometor to be used with FIBARO sensors. Temperature sensor to be used with FIBARO Door/Window Sensor and FIBARO Universal Sensor.

  FIBARO Home Center Lite

  €332,50
  For Main Unit, includes proffesional electrical installation, programing and configuration, internet, mobile interfaces and applications, panels, scenes, heating & cooling, power, alarms etc.

  FIBARO Relay 1 * 2.5 KW

  €71,21
  FIBARO Z-Wave Relay insert module can control appliances or lighting up to a maximum load of 2.5Kw (10A)

  Iskra N0E 5ET 230 Батериски тример за трева

  €81,48

  JMC LED 230V E14 C37 PC/PBT/AL 4000K 6W

  €2,44

  QNAP NAS TS-213P

  Јавете се за цени
  TS-231P е моќен, a сепак лесен за користење центар за бекап,синхронизација, далечински пристап, како и за домашна забава со достапни многу функции и богат на апликации, вклучувајќи Станица за Белешки (креирање на дигитални белешки во безбеден приватен облак и споделување во мрежата за складирање со колеги и пријатели), QmailAgent (централизирање на управувањето со е-мејл акаунти и и создавање на резервни копии), и Qcontactz (централно чување и управување со информации за контакти). Сите овие апликации (и повеќе) се на располагање без дополнителни трошоци. Двојадрениот TS-231P се карактеризира со три USB 3.0 порти и две LAN порти, со што нуди извонредни перформанси при исполнување на задачите за подобрување на вашата продуктивност и дигитален живот и нуди идеална околина за чување и бекап како безбеден приватен облак.

  RGBW Bulb

  €68,30
  Home lighting has just become more fun and comfortable. By using Zipato RGBW bulb, customers can control color and intensity of home lights by just using their smartphones. Compering to similar products available on the market, Zipato RGBW bulb additionally has separate warm and cold white color LEDs. These way customers can use Zipato RGBW bulb for both colorful environment and regular white lighting. Furthermore, it is possible to set a temperature of white light according to customer’s specific needs, colder white for lighting and warm white for cozier environment.

  TESLA klima ured TC32H3-12410B-3.5KW

  €244,34

  Маса Тевере ПВЦ 80х72х70cm склоплива за кампинг

  €18,09 €21,19
  Идеална маса за пикник, поминато убаво време со семејството, пријателите, уживање во природа

  Сервер HP ProLiant ML10 Gen9

  Јавете се за цени
  Дали сте во потрага по серверско решение со основни перформанци кое ќе го замени стандардниот десктоп компјутер? HPE ProLiant ML10 Gen9 е сервер кој обезбедува тивка и стабилна работа со сигурни перформанси и компактна големина и кој е лесен за инсталација и подесување во вашиот дом или вашиот мал бизнис. Неговата прифатлива цена го прави достапен да ја замени Вашата претходна работна станица. Одлично решение за Вашиот прв сервер.

  BOSCH ЕЛЕКЛТРИЧНА ДУПЧАЛКА GSB 13 RE

  €81,34

  FIBARO Flood Sensor

  €71,21
  The FIBARO Flood sensor features a range of sensor functions in a beautiful, futuristic, compact design. It will alert you of a threatening flood, or a rapid temperature change.

  FIBARO KeyFob

  €59,48
  The Remote Control for Your Home. Fibaro KeyFob is a Z-Wave Plus, battery-powered compact remote control that allows you to control other devices through the Z-Wave network

  FIBARO Relay 2 * 1.5 KW

  €71,21
  FIBARO Z-Wave Double Relay insert module can control two independent appliances or lights circuits up to a maximum load of 1.5Kw (6.5A) each

  FIBARO Starter Kit

  €595,75
  Complete Z-Wave FIBARO Kit to get started with smart home automation FIBARO Home Center Lite Controller FIBARO Motion Sensor FIBARO Smoke Sensor Flood Sensor FIBARO Door and Window Sensor FIBARO Smart Wall Plug FIBARO App - Available on iOS and Android

  JMC LED 230V E27 A60 PC/PBT/AL 3000K 12W

  €3,26

  KLIMA URED VIVAX ACP-12CH35LCC

  €272,05

  QNAP NAS TS-453A-4GB

  Јавете се за цени
  Во одговор на настапуваштата ера на Интернет на нештата (IoT), TS-453A иновативно поддржува Linux® платформа како портал за IoT решенија за други паметни уреди. TS-453A им овозможува на корисниците директно да користат Линукс апликации, богати на различни функција, уживајќи во приватен облак кој комбинира складирање на податоци и IoT апликации, како и професионални програмери можат да развиваат и да ја стартуваат IoT апликации директно од TS-453A. Безбеден и сигурен TS-453A е преполн со бизнис критични функции како што се Volume/ LUN Snapshot - овозможува враќање на датотеки / папкиво претходната состојба во случај на било каква корупција или загуба на датотека. TS-453A има од најновите quad-core процесор Intel® Celeron® кои им овозможуваат на корисниците да уживаат во 4K (H.264) видео репродукција и 1080p / 4K видео во реално време со транскодиране директно од TS-453A до HD / 4K екранот.

  Сервер HP ProLiant ML30 Gen9

  Јавете се за цени
  Дали Вашиот оддалечен офис или филијала има потреба од сервер кој обезбедува основна достапност и надградба за да се приспособува на промените на Вашите бизнис потреби? HPE ProLiant ML30 Gen9 Server е основен сервер со еден процесор кој комбинира перформанси, можности за надградба и проширување идеални за мали бизниси и оддалечени експозитури.

  BOSCH ЕЛЕКЛТРИЧНА ДУПЧАЛКА GSB 18-2 RE

  €146,54

  Алати и градина

  Filter by:

  Clear All
  Минимум: €0,00 Максимум: €1507,00
  0 1507