CALL ЦЕНТАР за ONLINE НАРАЧКИ: 02 5 11 00 11
Close
(0) артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите Категории
  Филтри
  Опции
  Пребарување
  banner

  За жал, овој производ не е повеќе достапен.

  Производител: Vivax

  KLIMA VIVAX ACP-12CH35AERI R32 Inverter

  €456,24
  SKU: 53624
  Достапност: Нема на залиха
  banner
  ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА (SEER/SCOP): A++ (7.0/4.1)
  МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ: 4160.00 W 
  МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ: 4780.00 W 
  ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ: 3520/3810 W 
  ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ: 1089 W 
  ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ: 1050 W 
  ПРОТОК НА ВОЗДУХ: 539.00 m3 
  КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ: 1.20 l/h 
  НИВО НА БУЧАВА: 38.00 dB 
  РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА: ОД -15 ℃  ДО 50 ℃ 
  МАСА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА: 8.20 kg 
  МАСА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА: 26.50 kg 
  ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА: 35 м2 
  ФРЕОН: R32 
  ФИЛТРИ: Јонизатор, Bio-филтер, Филтер за прашина 
  ДИМЕНЗИИ НАДВ. ЕДИНИЦА: 770 X 555 X 300 mm 
  ГАРАНЦИЈА: 3 години
  Напишете сопствен осврт
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА (SEER/SCOP): A++ (7.0/4.1)
  МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ: 4160.00 W 
  МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ: 4780.00 W 
  ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ: 3520/3810 W 
  ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ: 1089 W 
  ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ: 1050 W 
  ПРОТОК НА ВОЗДУХ: 539.00 m3 
  КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ: 1.20 l/h 
  НИВО НА БУЧАВА: 38.00 dB 
  РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА: ОД -15 ℃  ДО 50 ℃ 
  МАСА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА: 8.20 kg 
  МАСА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА: 26.50 kg 
  ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА: 35 м2 
  ФРЕОН: R32 
  ФИЛТРИ: Јонизатор, Bio-филтер, Филтер за прашина 
  ДИМЕНЗИИ НАДВ. ЕДИНИЦА: 770 X 555 X 300 mm 
  ГАРАНЦИЈА: 3 години